autor

Mistrzostwa Polski Juniorów 2023

Wiktor Chałupniczak | 2023-10-23

W weekend, 20-22.10 we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Reprezentacja Dąbrówki w liczbie 12 osób przywiozła z Dolnego Śląska cały worek medali - w piątkowym turnieju mikstów kategorii 22-25 brąz zdobyła Ewa Morawska, a w kategorii 19-21 zaraz za podium znalazł się Jakub Piłat. W turnieju chłopców 19-21 srebro zdobyli Jakub Nawrocki i Jakub Piłat, a 5. miejsce zajęli Łukasz Józkowiak i Józef Bugajewski, z kolei w parach dziewcząt 22-25 wygrała Ewa Morawska, a w turnieju open 22-25 piąte miejsce zajął Kajetan Gościański. Podobnie w turniejach teamów- złoto przypadło Marii Niklaus (19-21), Kajetanowi Gościańskiemu, Mikołajowi Jankowskiemu i Janowi Cieślińskiemu (22-25), a srebro Adamowi Zalwowskiemu, Łukaszowi Józkowiakowi, Szymonowi Grasiowi i Józefowi Bugajewskiemu (19-21) i Ewie Morawskiej (22-25). Na czwartym miejscu znalazła się Maria Banaszkiewicz (22-25). Podsumowując, aż 10 naszych zawodników przywiozło medale. Serdecznie gratulujemy!