banner
autor

2022 - TAK MINĄŁ ROK

Jan Sibilski | 2023-01-01

Podsumowanie

Szkolenie, szkolenie i ... Przez praktyczne zawieszenie zajęć na kilkanaście miesięcy w 2021 roku z powodu pandemii i przeniesienie ich do internetu, kondycja naszego klubu znacznie ucierpiała. Część zawodników przestała być juniorami młodszymi, a dla niektórych zaczynających swoją przygodę z brydżem szkolenie online okazało się niewystarczające. Nie osiągnęliśmy oczekiwanych rezultatów.
Rozpoczęliśmy kolejny okres od dość niskiego pułapu. Nie brakowało nam jednak entuzjastycznie nastawionych kandydatów. Zimowe zgrupowanie, jak zawsze, odbyło się w Sokolcu w Górach Sowich pod opieką państwa Draczyńskich, którzy zadbali o to, abyśmy czuli się tam jak w domu. Mieliśmy znakomite jedzenie, bardzo dobre warunki bytowe i... śnieg! Miłośnicy jazdy na nartach mogli się świetnie bawić. Niestety, gdy zjechaliśmy kilkaset metrów niżej, śniegu nie było już wcale. Ale przede wszystkim było brydża. Dużo brydża. Grało się rano, po południu i wieczorem. Warto wspomnieć, że w długiej fazie zwyciężyła Aleksandra Sobańska, a tuż za nią były Aleksandra Imioła i Maja Skowrońska, które zajęły drugie i trzecie miejsce. W grupie początkującej najlepszymi okazali się Bartosz Nowaczyński, Kamil Lipkowski i Michał Grabowski. W rywalizacji o Puchar Prezesa zwyciężyli Aleksandra Imioła i Antoine Farine.

W letnie wakacje rozpoczęliśmy tradycyjnie zgrupowaniem w Sokolcu. Tym razem pogoda również była korzystna. Nie było śniegu, ale jak na lipiec przystało, większość dni była słoneczna i można było spacerować. Niektórzy wchodzili w szczeliny, inni eksplorowali Wielką Sowę, odwiedziliśmy również Trutnowo i Asprachskie Skałki. Połączyliśmy zajęcia teoretyczne, warsztatowe i gry w brydża. I w końcu przyszły wyniki długiej fazy...
Drugie letnie zgrupowanie zorganizowaliśmy razem z naszymi przyjaciółmi z UKS Gol Brodnica. Było wesoło i sportowo - mieliśmy boisko do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki w pobliżu.

W Długopolu przekonaliśmy się, że do brydża można też wykorzystać stół do tenisa stołowego. Odwiedziliśmy także Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na górze Iglicznej, delektowaliśmy się lodami w klimatycznym Międzygórzu i zwiedziliśmy urokliwe miasto Ołomuniec w Czechach. Na zakończenie naszego programu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Mistrzostwach Świata, które odbywały się we Wrocławiu. Ta impreza, w której wzięło udział ponad 1000 zawodników, była jednym z największych wydarzeń brydżowych. Nasi przyjaciele z Brodnicy mieli nawet okazję zrobić sobie zdjęcie z Mahmudem Zią, jedną z ikon światowego brydża.

Współzawodnictwo dzieci i młodzieży

Najważniejsze dla naszego klubu turnieje to te, w których reprezentujemy nie tylko nasz klub, ale także Poznań i Wielkopolskę, takie jak Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej i międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Po podliczeniu wszystkich wyników przez Ministerstwo Sportu, UKBS Dąbrówka zajęła drugie miejsce w Polsce! Duża zasługa należy się naszym utalentowanym młodym zawodnikom, którzy wspaniale spisali się na Mistrzostwach Polski Juniorów U21. Nasz klub zajął drugie miejsce, zdobywając 11.25 punktów. Gratulacje!

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Wyruszyliśmy na Olimpiadę w mocno osłabionym składzie. Nasza młodzież już się postarzała, a pandemia sprawiła, że przerwano część treningów. W drużynie pozostał tylko Kuba Nawrocki. Pozostali zawodnicy mają potencjał, ale oczekiwane sukcesy przypuszczalnie nadejdą w przyszłych latach. Najlepsze wyniki osiągnęły: Maria Tytyk i Aleksandra Sobańska, które zajęły siódme miejsce, oraz Aleksandra Imioła i Maja Skowrońska, które uplasowały się na ósmym miejscu. Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowana była para Jakub Nawrocki - Mateusz Pilarczyk, zajmując dwunaste miejsce. W klasyfikacjach drużynowej i wojewódzkiej zajęliśmy czwarte miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów 19-21
Mistrzostwa należały do Marysi Niklaus, która bez wątpienia była gwiazdą tych zawodów. W każdej konkurencji, w której wystartowała, zdobyła medal. W rywalizacji dziewcząt, w parze z Natalią Suszanowicz z BSBS Nielsko Biała, zdobyła złoty medal. Dodatkowo, zdobyła srebrny medal w konkurencji mikstów, tworząc parę z Jakubem Dziubą z KU AZS UW Warszawa, oraz brązowy medal w turnieju drużynowym. To naprawdę niesamowite osiągnięcie! Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów!

Inne imprezy mistrzowskie i ogólnopolskie
Kilku naszych zawodników wzięło udział w różnych imprezach branżowych, takich jak MPMS w Tęgoborzu i MPM, ale niestety bez większych sukcesów. Jednak Marysia Tytyk, będąca już doświadczoną zawodniczką, może być zadowolona ze swojego startu. Zajęła trzecie miejsce w turnieju drużynowym razem z zawodnikami AZS UW Warszawa oraz uplasowała się tuż za podium w rywalizacji par dziewcząt i mikstów. To obiecujący wynik na przyszłość. Nasi zawodnicy brali również udział w kilku turniejach niższej rangi w miejscowościach takich jak Wądzyn, Wrocław, Szczecin i Międzyrzecz, zdobywając przy tym cenne doświadczenie.

Podsumowując, mimo trudności związanych z pandemią i przerwą w treningach, nasz klub UKBS Dąbrówka poznański kontynuował swoją działalność. Choć mogliśmy odczuć pewne zmiany w kondycji naszego klubu, utrzymaliśmy entuzjazm i zaangażowanie. Nasze młode talenty odniosły sukcesy na różnych zawodach, reprezentując klub, miasto i region. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i czekamy z niecierpliwością na kolejne wyzwania i sukcesy w przyszłości.

Bardzo ważnym aspektem dla naszego klubu jest również współzawodnictwo dzieci i młodzieży. Kluczowe zawody, w których reprezentujemy nie tylko nasz klub, ale także Poznań i Wielkopolskę, to Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej oraz międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Po podliczeniu wszystkich wyników przez Ministerstwo Sportu, UKBS Dąbrówka zajęła drugie miejsce w Polsce! Jest to ogromny sukces, którego głównym architektem są nasi utalentowani młodzieżowcy, którzy doskonale spisali się na Mistrzostwach Polski Juniorów U21.
Warto również wspomnieć o udziale naszej drużyny w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pomimo osłabionego składu i luk w szkoleniu spowodowanych pandemią, nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Najlepsze miejsca zajęły Maria Tytyk i Aleksandra Sobańska, które uplasowały się na siódmym miejscu, oraz Aleksandra Imioła i Maja Skowrońska, które zdobyły ósme miejsce. W rywalizacji chłopców, para Jakub Nawrocki i Mateusz Pilarczyk zajęła wysokie dwunaste miejsce. Klubowo i wojewódzko zajęliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji.
Nasze talenty biorą również udział w innych imprezach mistrzowskich i ogólnopolskich. Kilku zawodników miało okazję wziąć udział w turniejach takich jak MPMS w Tęgoborzu i MPM, choć bez większych sukcesów. Marysia Tytyk była jedyną, która odniosła sukcesy na tych zawodach, zdobywając trzecie miejsce w turnieju drużynowym z drużyną AZS UW Warszawa oraz zajmując wysokie miejsca w parach dziewcząt i mikstach. Wzięliśmy również udział w kilku turniejach niższej rangi, gdzie nasi zawodnicy zdobywali niezbędne doświadczenie.
Niezależnie od trudności, nasz klub stawia sobie za cel rozwijanie talentów i pasji młodych brydżystów. Dążymy do tego, aby nasi zawodnicy mieli możliwość rywalizować na najwyższym poziomie, reprezentować nasz klub i odnosić sukcesy. Jesteśmy dumni z postępów, jakie zrobiliśmy i wiemy, że to dopiero początek. Nasz klub kontynuuje swoją pracę, szkolenia i turnieje, stale rozwijając nasze talenty i promując brydż jako sport. Oczekujemy z niecierpliwością

Wspierają nas:

Szkolenie dzieci i młodzieży finansowane przez:
Herb i logo Województwa Wielkopolskiego
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera