autor

Eoom i MMM strefa NW 2023

Antoni Krawiecki | 2023-04-26

Kolejne sukcesy naszych zawodników z UKBS Dąbrówka!
W dniu 15 kwietnia 2023 r. w budynku 7 LO przy ul. Żeromskiego (strefa NW) odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Międzywojewódzkie  Mistrzostwa Młodzików w brydżu sportowym.
Do Poznania przyjechały najlepsze pary młodzieżowe z czterech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

W każdym z trzech turniejów mogliśmy zobaczyć niesamowite wyniki zawodników naszego klubu! Ale po kolei!
W eliminacjach chłopców do OOM (roczniki 2005-2007) wzięło udział 11 par męskich (5 z UKBS Dąbrówka).
Zwycięstwo padło łupem zawodników UKBS Dąbrówka, Stanisława Heimratha i Antoniego Krawieckiego, ale wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.
Stanisław Radziej i Mateusz Kopaszewski zajęli piąte miejsce, Michał Grabowski i Antoine Farine - szóste, Jędrzej Wołoszczuk i Mateusz Żmudziński - siódme, a Mateusz Krzyżaniak i Filip Grześkowiak zajęli dziewiąte miejsce.
Oznacza to, że dwie nasze pary, które znalazły się w najlepszej piątce, zapewniły sobie bezpośredni awans na finałowy turniej w Kołobrzegu, a pozostałe nasze pary zapewniły sobie prawo startu w repasażach w Warszawie, gdzie w przyszłą sobotę powalczą o awans na OOM.
Wyniki:

Następnie byliśmy świadkami niesamowitych wyników dziewczyn z UKBS, które walczyły o kwalifikację na OOM. W eliminacjach wzięło udział 12 par (6 z UKBSu). Turniej był bardzo wyrównany i pełen zwrotów akcji. A, pierwsze 5 miejsc zostało zajętych przez zawodników UKBS Dąbrówka!
Wyniki:
1. Maria Tytyk - Maja Skowrońska tutaj warto zaznaczyć, że dziewczyny od pierwszego rozdania prowadziły i zdobywając ostatecznie ponad 12 punktow procentowych przewagi nad drugim miejscem! Brawa, brawa i jeszcze raz brawa!
2. Anna Gorwa - Wiktoria Glura-Karasiewicz
3. Anna Stachowiak - Dominika Jarząbek
4. Jagoda Jodłowska - Kinga Maćkowiak
5. Marta Wojszel - Karolina Kaczmarek
8. Maria Ślebzak - Zofia Zaprzalska

Za to w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (2008 i młodsi) wzięło udział aż 29 par. Taka frekwencja bardzo cieszy i pozwala nam pozytywnie patrzeć na przyszłość polskiego brydża sportowego.
Turniej ten także był bardzo wyrównany, ale koniec końców zwyciężyli zawodnicy UKS GOL Brodnica, Olgierd Brylski oraz Stanisław Psuty. Drugie miejsce zajęła zawodniczka UKBS Dąbrówka Marta Szymańska oraz Martyna Dorszewska (UKS GOL Brodnica). Podium zamknęli za to Adam Nagórny i Szymon Grabala z Gdańska.
Wyniki:

Bardzo dziękujemy sędziom za płynne przeprowadzenie wszystkich trzech turniejów oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia.
Dziękujemy także wszystkim klubom za tak liczną frekwencję oraz gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w eliminacjach oraz MMM-ach.